Dýňová zábava všeho druhu pro malé i velké

Publikované dne 2. listopadu 2022

V říjnovém článku jsme vám přinesli několik hravých tipů, jak si s dětmi užít povedený Halloween. Nechybělo ani oblíbené dlabání dýní a následné tvoření. Jenže Halloween už je dávno za námi, co teď s těmito oranžovými zubatými dekoracemi? Nemusíte je vyhazovat, zkuste je s dětmi zužitkovat s využitím našich tipů níže. Nejen že si užijete spoustu zábavy, ještě si i pochutnáte!
Domečky pro lesní skřítky

Pamatujete na dětství a na výrobu lesních domečků pro drobná zvířátka, skřítky a víly? Ukažte dětem, jak zapojit představivost, a vyrobte si je společně. Dýně vám k tomu bude skvělým pomocníkem, je již vydlabaná a zpracovaná. Místo obličeje vyřízněte do dýně díru představující vchod do vašeho domečku. Umístěte ji do lesa pod strom. Máte-li dýně větší, můžete je nechat na zahradě anebo v parku, pokud máte nějaký poblíž. A pak už se představivosti meze nekladou. Z kaštanů, klacíků a kůry dovnitř dýně vytvořte nábytek, nahoru zapíchněte třeba komín, kolem postavte malý plot. Domeček můžete zcela přizpůsobit svým představám. A co je skvělé? Pokud je pak najdou lesní zvířátka, mohou si na nich bezpečně pochutnat, takže tím uděláte radost nejen sobě, ale i jim!

Dýňová modelína

Ano, čtete správně! Z dýně, respektive z dýňového pyré, si můžete vyrobit pro děti bezpečnou a nezávadnou modelínu jen s pár ingrediencemi. Dýni rozkrojte napůl a pečte v předehřáté troubě do měkka. Lžící či nožem ji vydlabejte ze slupky, rozmixujte a nakonec přeceďte, ať se zbavíte zbylých kousků vlákniny. Cca 425 g pyré postupně smíchejte se 2–3 hrnky kukuřičného škrobu. Škrob přidávejte postupně až do docílení požadované tuhosti. A jde se tvarovat!

Oranžové mlsání

Na zbylých dýních si můžete s dětmi pochutnat i vy! Co si takhle připravit dýňovou polévku? Výborný je z dýní také kompot, zkuste si upéct dýňový cheesecake nebo zaexperimentujte s dýňovým sirupem. V žádné takové pochoutce nesmí chybět pořádná dávka voňavého podzimního koření!

Předčasný vánoční dárek pro zvířátka

Kdo další kromě nás ocení zbylé halloweenské dýně? No přece zvířátka! Obdarovat můžete ty v lese i v zoo. Nezapomeňte, že se musí jednat o dýně bez chemického ošetření, ani ty plesnivé už nejsou vhodné. Zvířátkům v lese můžete do vnitřků dýní vložit nějaké přírodní pamlsky, jako kaštany, žaludy či mrkev. V zoo se o to postarají chovatelé. Můžete se ale podívat, jak si na nich zvířátka pochutnávají a jakou radost jste jim s dětmi udělali.

Napsat komentář