Podzimní dobrodružství českých hradů a zámků

Publikované dne 21. října 2022

I když už je v říjnu chladněji, počasí výletům stále ještě přeje. Zabalte se s dětmi do teplého oblečení a vyrazte s nimi za barevným podzimním dobrodružstvím, které nabízejí české hrady a zámky! Naše výletní tipy vám mohou být tou správnou inspirací.

Barevné dobrodružství na zámku Berchtold (Středočeský kraj)

Pokud budete některý podzimní víkend přemýšlet, kam vyrazit, a počasí vám bude přát, rozhodně se musíte vydat na zámek Berchtold. Užijete si zde hned několik podívaných najednou. Nejen že se dozvíte o historii tamního zámku a můžete se kochat prohlídkou interiéru, zároveň se podíváte i do zámecké zahrady a dětského ráje, který určitě potěší hlavně ty nejmenší návštěvníky. K vidění je zde opravdové peklo, perníková chaloupka, země skřítků a pro neposedy i trampolína. V pestré, podzimem zbarvené zahradě na vás navíc čeká několik desítek miniatur hradů a zámků.

Podzim na Hrádku u Nechanic (Královéhradecký kraj)

Nechanice jsou turisty hojně vyhledávané a oblíbené místo. Romantický zámek ve stylu tudorské gotiky je typický svou výraznou červenou barvou a je to skvost východních Čech. Celý rok si tu můžete užívat prohlídky zámeckých expozic a přilehlých zahrad. I v říjnu budete mít možnost dozvědět se více o životě šlechty, rodu Harrachů, jehož členové zde pobývali, a budete si moci užít spoustu legrace v tamním barevném parku. Kdo bude mít štěstí, uvidí daňky, kteří se v parku čas od času vyskytují.

Sokolnické lovy na hradě Sovinec (Moravskoslezský kraj)

Nechte se i tento podzim vtáhnout do historie a jeďte se 28.–30. 10. podívat  na sokolnické ukázky lovu na hrad Sovinec. Čeká vás tu přehlídka dravců, kejklířských a žonglérských dovedností, fakíři, diskuse se sokolským spolkem, fotografování s dravými ptáky i ukázky výcviku. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný šermířský program, pro nejmenší tu bude pohádková babička. Kdo chce zažít historii na vlastní kůži, ať si na poslední říjnový víkend zapíše tuto akci do kalendáře!

Strašidla na vizovském zámku (Zlínský kraj)

Každý zámek a hrad má svou pověst a své strašidlo a ani vizovský zámek není výjimkou. Jeďte se s dětmi podívat na vlastní oči. 27. 10. tu pro vás mají připravené speciální strašidelné prohlídky na různá témata. Tentokrát vás trasa zavede třeba na zámeckou půdu, kam se při normálních prohlídkách jen tak nepodíváte. Uvidíte spoustu temných a zajímavých zákoutí a nebudou chybět strašidla všeho druhu!

 

Napsat komentář