Zábava i poznání v Muzeu rekordů v Pelhřimově

Publikované dne 1. listopadu 2022

Chladnější listopadové počasí přímo vybízí k objevování všemožných indoorových aktivit. Přemýšlíte, jak se s celou rodinou zabavit a ještě se třeba i něčemu novému a zajímavému přiučit? Užít si s dětmi spoustu zábavy a načerpat nové vědomosti můžete třeba v pelhřimovském Muzeu rekordů! 

Na přívlastky jako nejmenší, největší, nejdelší nebo třeba nejrychlejší v Pelhřimově narazíte snad na každém kroku. Ne náhodou si tento západní kout Vysočiny vysloužil přezdívku město rekordů! Objevte je všechny v Muzeu rekordů! Mapují zde úspěchy těch absolutně nejlepších z domova i zahraničí. Těšit se můžete na několik stálých expozic se stovkami unikátních předmětů.

Expozice rekordů a kuriozit

Máte žízeň? Tady ji zaženete třeba lokem z obřího porcelánového šálku nebo největšího keramického korbele v Česku. Svůj čaj si zamícháte dvoumetrovou dřevěnou lžičkou a vyzkoušet si můžete i velkou zimní bundu pro obry. Dvoumetrovou tužkou maluje nejrychlejší karikaturista světa a pro nejmenší návštěvníky tu mají připraveného největšího kačera. Funkční mramorové housličky reprezentovaly Českou republiku na světové výstavě EXPO v Šanghaji a čtyřmetrový plyšový medvídek Kuky přicestoval z mezinárodního filmového festivalu. 

Expozice Zlaté české ručičky

Základ expozice Zlaté české ručičky tvoří více než 90 předmětů zhotovených ze zápalek a zápalkových hlaviček. Na sirkovou kytaru si zahrál virtuos Štěpán Rak, korintskou vázu vyrobenou z 51 124 zápalkových hlaviček obdivoval světoznámý fotograf Jan Saudek a společnost jim dělá i mexická tanečnice či kovboj na koni. V historické věži můžete zkusit své štěstí při “hodu” 164kilogramovou obří hrací kostkou a uvidíte zde i třímetrový model Pražského hradu slepený ze špejlí. 

Třetí, venkovní expozice na zahradě

K muzeu patří ještě třetí, venkovní expozice na přilehlé zahradě, a to sbírka obřích předmětů. Narazíte zde například na dvoumetrový trychtýř, obří konvičku na čaj a megapříbor, se kterým sníte i mamuta! Podrobnosti k návštěvě najdete na stránkách www.muzeumrekordu.cz. Otevřeno tu mají za každého počasí každý den, cyklisté a pejsci jsou tu vždy vítáni. 

 

Zvýhodněné vstupné pro čtenáře blogu Sedita Rodinné

Jak si rekordy a kuriozity užít ještě více? No přece se zvýhodněným vstupným s 20% slevou! Jak slevu uplatnit? Je to jednoduché! Vytiskněte si, nebo stáhněte do mobilu slevový kupon, který naleznete zde: https://rodinnesedita.cz/slevovy-kupon/. Ten pak předložte obsluze pokladny přímo v muzeu. Sleva ze vstupného vám bude automaticky odečtena. Platí na všechny typy vstupenek, slevy nelze sčítat.

Napsat komentář